Savran Vefa Ufak Caddesi Esnafları İle Buluştu

Savran Vefa Ufak Caddesi Esnafları İle Buluştu

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, altyapı ve üstyapı yenileme çalışmalarının sürdüğü Vefa Ufak Caddesi’nde esnaflarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, güne belediye Fen İşleri ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin emek harcama alanlarında araştırmalarda bulunarak başladı.

Altyapısı yenilenen ve sıcak asfalt serimi öncesinde üstyapı çalışmalarının sürdüğü Güzelyurt Mahallesi’ndeki Vefa Ufak Caddesi’nde esnaflarla bir araya gelen Savran, esnafların talep ve önerilerini dinledi.

Beraber kahvaltı yapmış olduğu esnaflara bölgede meydana gelen emekler hakkında data veren Savran, çalışmaların kısa sürede tamamlanması için ekiplerin yoğun bir halde mesailerini sürdürdüğünü kaydetti.

Çağıl bir altyapıya kavuşturulan Vefa Ufak Caddesi’nin yeni yaya kaldırımları, aydınlatma sistemi, ağaçlandırma ve sıcak asfalt serimi ile adeta çehresini değiştireceklerini belirten Savran, “Bölgede artık yetersiz kalan altyapıdan dolayı hem esnaflarımız hem de mahalle sakinlerimiz ciddi mağduriyetler yaşıyordu. Şimdi altyapıyı baştan aşağı yeniledik. Bunun yanında ilk kez yağmur suyu hatları da oluşturduk. İnşaallah burada uzun seneler tekrar altyapı için kazı yapılmayacak. Evet çalışmalarda toz, toprak, balçık oluyor fakat bazı güzelliklere kavuşmak için buna mecburuz. Bu mevzuda bizlere başından veren esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Emek harcamalar tamamlandığında hepimiz oldukca beğenecek” dedi.

Esnaflar ise çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Savran’a teşekkür etti.

Başkan Savran’a Vefa Ufak Caddesi’ndeki incelemeleri esnasında kendisine Belediye Başkan Yardımcıları Ersin Erol ve Furkan Feralan’da birlikte rol aldı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir