Nevşehir Belediyesi’nden ‘Borçları Yapılandırma’ Fırsatı

Nevşehir Belediyesi’nden ‘Borçları Yapılandırma’ Fırsatı

Vergi ve Öteki Bazı Alacakların Tekrardan Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişim Yapılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun, yürürlüğe girmesinin arkasından Nevşehir Belediyesi’ne borcu bulunan mükelleflere de ödeme kolaylıkları sunuluyor. Son müracaat zamanı 31 Ağustos 2021 olan yapılandırma kapsamında ilk vade evveliyatına kadar peşin ödeme halinde, gecikme faizinde yüzde 90’a varan indirim ve 18 aya kadar taksit imkânı veriliyor.

Söz mevzusu kanundan Nevşehir Belediyesi’ne İlan ve Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, İşgal Harcı, Su ve Kira Borcu bulunan mükellefler yararlanabilecek.

Vadesi 30 Nisan 2021 tarihinden ilkin olan alacaklar için uygulanacak yapılandırmada, ilk taksit ödeme zamanı olan 30 Eylül 2021 evveliyatına kadar ödemelerin peşin yapılması durumunda, (Yİ-ÜFE endeksi dikkate alınarak hesaplanacak tutardan) gecikme faizinde yüzde 90’lık indirim yapılacak. Taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde ilk taksitin süresinde ödenmesi şartıyla, ikinci taksit ödeme süresi içinde geri kalan taksitlerin tamamının ödenmesi halinde; gecikme faizinde yüzde 50’lik indirim imkanı sağlanacak. Yapılandırılan borçlar iki ayda bir ödeme periyoduyla 6, 9, 12 ve 18 eşit taksit şeklinde ödenebilecek.

Nevşehir Belediyesi’ne borcu olan vatandaşlar yapılandırmadan faydalanabilmesi için 31 Ağustos 2021 günü mesai bitimine kadar müracaat yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir