Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Üç Cadde Daha Sıcak Asfalt Konforu İle Buluşuyor

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Üç Cadde Daha Sıcak Asfalt Konforu İle Buluşuyor

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Yavuz Sultan Selim Caddesi, İrşat Caddesi ve Mahmut Sami Efendi Caddelerinde meydana gelen altyapı yenileme çalışmalarının arkasından sıcak asfalt serimi için hazırlıklar başladı.

Nevşehir Belediyesi tarafınca Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan ve Nevşehir Kalesi yanından başlayarak TOKİ konutlarına kadar uzanan Yavuz Sultan Selim Caddesi, İrşat Caddesi ve Mahmut Sami Efendi Caddesi’nde altyapıdan kaynaklı su kesintilerine son vermek ve vatandaşlara kesintisiz ve daha sıhhatli içme suyu sunmak amacıyla başlatılan altyapı yenileme emekleri tamamlandı.

 Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri emek verme ile bölgede bulunan ve sık sık arızalardan kaynaklı su kesintilerine sebep olan ortalama 3 km uzunluğundaki asbestli içme suyu borularını yeni nesil polietilen borularla değiştirdi.

 Bu sayede bölgede eski borulardan kaynaklı su kesintilerini önleyen belediye ekipleri ek olarak abone bağlantılarını da yeniledi.

 Belediye ekipleri ek olarak İrşat Caddesi ve Mahmut Sami Efendi Caddesi’nde ilk kez yağmur suyu hattı oluşturdu. Sağanak yağışlarda yollarda oluşan su birikintileri ile beraber zemin ve giriş katlardaki konut ve işyerlerindeki ihtimaller içinde su baskınlarını önleyecek olan yağmur suyu hattı ile beraber bölge çağdaş bir altyapıya kavuştu.

 Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının arkasından ise Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri caddelerde yaya kaldırımlarını yeniledi.

Takımlar ek olarak daha ilkin parke taşla kaplı olan caddelerde sıcak asfalt öncesinde PMT serimine başladı.

Kısa süre içinde sıcak asfalt konforu ile buluşturulacak olan Yavuz Sultan Selim, İrşat ve Mahmut Sami Efendi Caddeleri hem sağlam altyapısı hem de üstyapısı ile uzun seneler mahalle sakinlerine hizmet edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir