Büyükelçi Tinca’dan Başkan Savran’a Ziyaret

Büyükelçi Tinca’dan Başkan Savran’a Ziyaret

Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca, ülkesinin Nevşehir – Kayseri Fahri Konsolosu İş İnsanı Mehmet Dinler ile beraber Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’ı ziyaret etti. Ziyarette Romanya ile Kapadokya bölgesi ve Nevşehir içinde ekonomik ve gezim ilişkileri ve bu ilişkilerin daha üst seviyelere çıkarılması ele alındı.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Stefan Tinca ve beraberindeki Romanya Fahri Konsolosu Mehmet Dinler’i başkanlık makamında konuk etti.

Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkiler ve Kapadokya bölgesinin bu ülke ile olan gezim ve tecim ilişkilerinin konuşulduğu görüşmede Belediye Başkanı Savran, Romanya ile mevcud işbirliğini artırmaktan büyük mutluluk duyacaklarını beyan etti.

Gezim sektöründe başarı göstermiş emekler yürüten Mehmet Dinler’in Romanya Fahri Konsolosluğu görevine atanmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Savran,  Dinler ile beraber Romanya ile Nevşehir arasındaki işbirliğinin bundan sonraki süreçte daha da artacağına inandığını kaydetti.

Nevşehir ve Kapadokya bölgesinin zamanı ve kültürel değerleri ile Türkiye’nin gözbebeği konumunda bulunduğunu belirten Başkan Savran, “Bu ziyaret ve Dinler’in Fahri Konsolos olarak atanması inşallah iki ülke içinde, Nevşehir ile yeni sayfaların açılmasına sebep olacak” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savran ondan sonra konuklarına Nevşehir’de bir süre ilkin turizme kazandırılan ve dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezi olarak kabul edilen zamanı Kayaşehir hakkında bilgiler verdi.

Konuk Büyükelçi Tinca ise göreve başlamasının peşinden ilk resmi ziyaretini Nevşehir’e gerçekleştirdiğini belirterek Kapadokya bölgesini büyük bir hayranlıkla gezdiğini söylemiş oldu.

Başkan Savran’a sıcak ilgisinden dolayı teşekkür eden büyükelçi, Kapadokya bölgesi ve ülkesi arasındaki işbirliğinin ileri ki yıllarda aratarak süreceğini altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir