Başkan Savran’dan Okullara Ziyaret

Başkan Savran’dan Okullara Ziyaret

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Simya Koleji, 75. Yıl İlkokulu ve H. Avni İncekara Fen Lisesi’ni ziyaret etti. Savran, okul idarecileri ve öğretmenlerle söyleşi ederek öğrencilerin çeşitli etkinliklerine katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ilk olarak Simya Koleji’ne gitti. Burada düzenlenen Bahar Şenlikleri’ne katılan Savran, öğrenciler içinde düzenlenen yarışmaları izledi.

Okul Genel Müdürü Selçuk Dinç ve öğretmenlerle bir süre söyleşi eden Savran, öğrencilere iyi bir dinlence süreci geçirmelerini diledi.

Savran hemen sonra 75. Yıl İlkokulu’na geçti. Burada da okul idarecileri tarafınca karşılanan Savran, okulun ana sınıfı öğrencilerinin çeşitli aktivitelerini izleyerek beraber fotoğraf çektirdi.

Sohbet etmiş olduğu öğrencilerden dinlence döneminde kucak dolusu kitap okuyarak yeni eğitim öğretim dönemine en iyi şekilde hazırlanma sözü alan Savran, peşinden H. Avni İncekara Fen Lisesi’ni ziyaret etti.

Burada Okul Müdürü Rauf Denizler ve okul aile birliği yöneticileri tarafınca karşılanan Savran, geçtiğimiz yıl TÜBİTAK liseler arası insansız hava araçları yarışmasında dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi.

Geçtiğimiz yıl TUBİTAK Yarışması’nda 1. olan ve bu yıl TEKNOFEST’te Nevşehir’i temsil edecek  öğrencilerle bir süre söyleşi ederek yaptıkları İnsansız Hava Aracı’nı inceleyen Savran, “KÖKSUNGUR İHA” ekibi üyelerine başarılar diledi.

Savran, “Genç kardeşlerimizin geçtiğimiz yıl elde ettikleri başarıyı bu yılda sürdüreceklerine inanıyorum. Onların başarılarında büyük emekleri olan okul idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi de kutluyorum. Geleceğin umudu siz gençlersiniz. Hepimiz bayrağı sizlere emanet edeceğiz. Sizler de zamanı ulaştığında bayrağı teslim alarak bu ülkeyi daha ileri taşıyacaksınız. Bu ülkenin gençlere ihtiyacı var. Bunun bilincinde olarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bu yolda hepinize başarılar arzuluyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir