Başkan Savran Organize Endüstri Bölgesi’nde İncelemelerde Bulunmuş oldu

Başkan Savran Organize Endüstri Bölgesi’nde İncelemelerde Bulunmuş oldu

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Organize Endüstri Bölgesi’nde iş dünyasının temsilcilerine yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.  Dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine ve istihdama ciddi katkılar elde eden iş insanlarına teşekkür eden Savran, ziyaretlerinde karşılıklı istişarelerde bulunuyor.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Organize Endüstri Bölgesi’ndeki işletmelere yönelik ziyaretlerini sürdürdü.

Savran, son olarak bununla beraber Nevşehir Tecim ve Endüstri Odası (NTSO) Meclis Başkanı Seyit İnce ile beraber kuyu sondaj ve pvc temiz su boruları imalatı gerçekleştiren Presmak ve geri dönüşüm malzemelerinden ziraat sulama boruları üreten Kadıoğlu Plastik firmalarını ziyaret etti.

Burada iş insanları Abdurrezzak Yiğitarslan ve Fatih Kadıoğlu ile bir süre söyleşi eden Savran, iş dünyasının Nevşehir Belediyesi’nden beklentilerini dinleyerek istişarelerde bulunmuş oldu.

Gerçekleştirdikleri üretim ve istihdamla kent ve ülke ekonomisine ciddi katkılar elde eden Organize Endüstri Bölgesi’ndeki işletmelerin Avrupa, Asya ve Uzak Doğu ülkelerine yaptıkları ihracatın her geçen yıl arttığını ve bundan gurur duyduklarını ifade eden Savran, iş insanlarına teşekkür ederek başarılar diledi.

Nevşehir’in gelecek vizyonunun gerçekleşmesi için toplumun tüm kesimlerine mühim görevler düştüğünü hatırlatan Başkan Savran,  “Nevşehir Belediyesi olarak çağıl Nevşehir’i inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun için de toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelmiş olarak istişarelerde bulunuyoruz. Bir taraftan yapmak istediklerimizi anlatırken bir taraftan da bizlerden beklentileri dinliyoruz. Hedefimiz bu şehre beraberce kıymet katmak. Bu kent buralara geldiyse, bunda sizin destek ve katkılarınızın büyük oranı var. Sanayisi, turizmi ve tarımı ile Türkiye’ye örnek olacak bir Nevşehir için hepimizin üstüne düşen sorumluluklar var. Bu mevzuda iş insanlarımıza bu güne kadar bu şehre kattıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Savran ziyaretlerinde işletmelerin üretim alanlarını da gezdi. Çalışan personellerle söyleşi eden Savran, imalatı meydana gelen ürünler hakkında işletme yöneticilerinden bilgiler aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir